Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


skyth

Skyth

Povaleč, nemehlo a strašpytel, který sám sebe nazýval lupičem.

Syn hostinského z jedné zapadlé vesnice v Brenském vévodství.
Mladší bratr Neny a její pravý opak. Zatímco Nena byla rázná, silná a odvážná, Skyth byl lenoch a pecivál. Učil se počítat a zacházet s penězi, protože jako nejstarší syn měl jednou převzít hostinec.

Když jeden podezřelý cizinec odešel bez zaplacení a s ním zmizel i obsah hostinského pokladnice, tak se Skyth a Nena vydali v jeho stopách. Nakonec ho dopadli a cizinec naučil Skytha několik zlodějských fíglů.

Když už byli tak daleko od domova a jen kousek od Breny, tak se zašli podívat do města. Na nástrahy přístavního města ale nebyli připravení. Nena se hned první noc ztratila s jedním hodným pánem, který jí kupoval pití a Skyth se vydal zkoušet zlodějské triky do přístavní krčmy. Ráno ho sestra našla napůl utopeného u přístavního mola. Byl potlučený, neměl ani vindru a chybělo mu několik zubů.

Při cestě zpátky se ubytovali ve vesnici, která byla přepadená kragy. Spolu s potulnou kejklířkou Isabelou a několika přeživšími rodinami se na zimu uchýlili do kláštera Jitřenky.

Tam se seznámil s perverzním gnómem Křemilem se kterým se stali dobří přátelé. Všichni ostatní, včetně sestry se jim ale spíše vyhýbali.

Když pak jedna z řádových sester, paladinka Arien najímala žoldáky na průzkumnou výpravu, Nena se přihlásila a Skyth nechtěl zůstat sám, tak se přidal taky. Křemil a Isabela též.

S paladinkou prožili mnohá dobrodružství. Když procházeli barbarským územím, tak tlupa kragů unesla Nenu. Skyth prohlásil, že sestru zachrání, nejprve ale Arien dostane do postele. To se mu nikdy nepodařilo a tak utápěl spolu s Křemilem svůj žal v barbarském kvasu.

Družina se definitivně rozpadla, když paladinka odešla ve stopách kragů a Křemil opojený kvašeným kozím mlékem předváděl ohnivou show a přitom utrpěl těžké popáleniny. Skyth s Isabelou se vrátili do Breny, kde Skyth zůstal a kejklířka pokračovala dál. Skyth se pravděpodobně stal jedním z přístavních žebráků.

Hráč
Vac v kampani ztracené kněžky.
skyth.txt · Poslední úprava: 2015/10/03 03:50 (upraveno mimo DokuWiki)