Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


rhesa

Rhesa

Nerozvážná paladinka, ze které se později stala obávaná příšera z mohyly.

paladinka Azury

rhesa.jpg

Rhesa byla mladá a horlivá paladinka Azury. Velekněžka ji vyslala zjistit, co jsou zač kragové a co je pravdy na tom, že unášejí ženy. Rhesu její pátrání zavedlo mezi barbarské kmeny na sever od Breny. Zjistila, že ve staré barbarské nekropoli se probouzejí nemrtví válečníci a pomáhala místním kmenům v boji proti těmto kostlivcům.
Neuposlechla, když ji velekněžka odvolala zpět do kláštera a prohlásila, že jejím úkolem je vyčistit nekropoli a porazit zlo na severu. Svolala válečnou výpravu a spolu s několika desítkami válečníků odešla na sever ve stopách kragů. Od té doby ji už nikdo nespatřil.

proměna v molu

Výprava byla napadena hordou kragů a kostlivců vedených Hrůzným stínem. Rhesa s ním zkoušela bojovat, ale neměla nejmenší šanci. Uprostřed bojiště upadla do bezvědomí.
Barbaři padli do posledního muže.

Kostlivci bezvládnou Rhesu odnesli do velké kobky na mohylových pláních a tam ji přetvořili na krvežíznivou nestvůru - molu.
Mučením a temnými rituály bylo všechno její odhodlaní, bojechtivost a víra znetvořeno na nenávist a touhu po krvi. A to doslova, protože jako mola se živila už jen lidskou krví.
Její amulet se rozpadl v prach, když rituálně vysála první oběť a svého meče se již nemohla dotknout. Ani ho nepotřebovala, jako mola měla nadlidskou sílu, ostré pařáty a obrovské zuby. Její nejhrozivější zbraní byl však její hlas. Svým zpěvem dokázala zmámit každého muže a její křik vyvolával hrůzu a beznaděj.

nestvůra z Mohylových plání

Jako mola pak vládla celé nekropoli, kterou se předtím snažila zničit. Terorizovala okolí, létala v noci na svých blanitých křídlech krajem a hledala oběti, které pak vysávala.

Když dostatečně posílila, začala dostávat úkoly. Nejprve měla najít elfí bardku Leylu. Objevila ji ve starém hradu severně od Karkasu. Během několika nocí zardousila všechny živé stráže a vytvořila z nich své zombie. Když byla Leyla jediná živá v celém hradu, provedla mola rituál vyvolání Hrůzného stínu. Ten uvěznil Laylu ve věži a mole pak přikázal napsat a doručit dopis hraběti Vladovi z Tarpaku.

Největší hrozbou pro molu představovaly její bývalé řádové sestry, konkrétně paladinka Arien, která ji našla a svedla s ní boj. Mola paladinku nedokázala porazit, ale ani Arien nechtěla zabít bývalou sestru. Pomocí své Hvězdy uvěznila nestvůru v její kobce a zkoušela zlomit její proměnu. V tom jí nakonec zabránil upír, který začal nekropoli pravidelně navštěvovat. Arien byla uvězněna v kobce a po týdnech strádání přenesla svoji duši do Hvězdy a sama spáchala sebevraždu.

Upír mezitím převzal velení a pověřil molu úkolem probudit co nejvíce kostlivých válečníků a vybudovat z nich armádu, která později tvořila hlavní sílu při obléhání Breny. Kromě toho udržovala rituál slabého slunce, který zahalil celou oblast do mlžného oparu a kostlivci pak mohli chodit venku i ve dne. Neméně důležitým úkolem bylo zabít každého průzkumníka, nebo hraničáře, který se přiblížil na několik dní cesty. To se jí podařilo splnit a útok na Brenu zastihl město zcela nepřipravené.
Zkoušela také vytvářet své vlastní služebníky, ale neměla trpělivost a většina obětí zemřela dřív, než mohly být přeměněné. Povedlo se jí stvořit jen několik ghůlů, které pak prováděli krajem procesí mátoh.

Její krutovládu nakonec ukončila družina dobrodruhů, kteří hledali paladinku Arien. Žádný z nich ji nemohl v boji ohrozit, proto si s nimi začala hrát jako kočka s myší. První noc zabila hraničáře Damiána, který jediný mohl družinu provést lesem zpátky do civilizace. Ostatní se tím ocitli ve smrtelné pasti. Během jejich průzkumu nekropole osvobodili Damiánovu sestru Dísu a nakonec pronikli i do královské mohyly, kde už na ně čekala mola. Nechala je objevit tělo mrtvé Arien a pak je napadla. Její křik se rozléhal kamennými kobkami a mrazil až do morku kostí. Boj by byl rychlý a jednoznačný, kdyby válečnice Iki nesundala hvězdu z těla mrtvé paladinky. Oslnivá záře, která z medailonu vyšlehla, zničila všechno nečisté a prokleté, co drželo molu naživu. Nestvůrné tělo padlo mrtvé na zem a během chvíle z něho zůstala jen seschlá mrtvola s velkými blanitými křídly.

Rhesin paladinský meč pak dobrodruhové odnesli do kláštera.

rhesa.txt · Poslední úprava: 2016/01/02 00:22 autor: Šaman