Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


mortulinda

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
mortulinda [2020/09/25 22:49]
Šaman
mortulinda [2020/09/26 13:04] (aktuální)
Šaman
Řádek 9: Řádek 9:
 Mortulinda - Černá sýkorka - neměla šťastně dětství. Vychovávala ji jedna z karkaských šlechtičen, hraběnka Erzsébeta z Čachtic, která si na Mortulindě často vylévala zlost. Hraběnka pocházela z jednoho z nejmocnějších karkaských rodů a všemi prostředky se snažila vyšplhat až na vrchol mocenského žebříčku. To jí zmařil příjezd hraběte Fexta, který převzal vládu nad městem. Mortulinda pak měla těžký život pod krutou a sadistickou šlechtičnou, která jí často pila krev. Mortulinda - Černá sýkorka - neměla šťastně dětství. Vychovávala ji jedna z karkaských šlechtičen, hraběnka Erzsébeta z Čachtic, která si na Mortulindě často vylévala zlost. Hraběnka pocházela z jednoho z nejmocnějších karkaských rodů a všemi prostředky se snažila vyšplhat až na vrchol mocenského žebříčku. To jí zmařil příjezd hraběte Fexta, který převzal vládu nad městem. Mortulinda pak měla těžký život pod krutou a sadistickou šlechtičnou, která jí často pila krev.
  
-Studovat magii začala už jako dítě, ale až setkání s markýzou Nienique jí otevřelo nové možnosti. Markýza si tichou studentku oblíbila a využívala ji jako spolehlivého poslíčka pro neoficiální záležitosti. Když se dozvěděla v jakých podmínkách Mortulinda žije, chtěla ji vykoupit jako svoji komornou. Čachtická paní sice o prodeji své oblíbené hračky nechtěla ani slyšet, ale Nienique přes svého adoptivního otce zařídila, že jí stráže Mortulindu přivedly bez ohledu na to, co šlechtična chtěla.+Studovat magii začala už jako dítě, ale až setkání s markýzou Nienique jí otevřelo nové možnosti. Markýza si tichou studentku oblíbila a využívala ji jako spolehlivého poslíčka pro neoficiální záležitosti. Když se dozvěděla v jakých podmínkách Mortulinda žije, chtěla ji vykoupit jako svoji komornou. Čachtická paní sice o prodeji své oblíbené hračky nechtěla ani slyšet, ale Nienique přes svého adoptivního děda zařídila, že jí stráže Mortulindu přivedly bez ohledu na to, co šlechtična chtěla.
  
 Mortulinda pak pracovala pro Nienique v záležitostech, které vyžadovaly naprostou loayalitu a diskrétnost. Za to získala přístup do hraběcí knihovny a stala se z ní schopná kouzelnice. Mortulinda pak pracovala pro Nienique v záležitostech, které vyžadovaly naprostou loayalitu a diskrétnost. Za to získala přístup do hraběcí knihovny a stala se z ní schopná kouzelnice.
mortulinda.txt · Poslední úprava: 2020/09/26 13:04 autor: Šaman