Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


mina

Mîna

Původně manželka vévody Radoslava. Po její smrti ztělesňovala prokletí knížete z Tarpaku.

Mína byla elfí žena, která se vdala za vévodu Radoslava. Jejich štěstí ukončil Radův bratr Vlad, kterého sžírala vlastní nenávist a Mínina neopětovaná láska. Lstí dobil jejich hrad, zabil vévodu v souboji a chtěl se zmocnit Míny. Ta knížete Vlada proklela a sama zvolila smrt, když skočila z vysokých hradeb.

Podle záznamů v klášterní knihovně se téměř po sto letech prokletý kníže vydal získat ruku jiné ženy, krásné Alfirin. Oslovoval ji Mína a tvrdil, že je to vtělení jeho mrtvé lásky. Když však řekl své jméno, elfka zbledla strachy a její srdce se zastavilo. Léčitel už ji nedokázal pomoct.

Další záznam, kde je Mína zmíněna, vypráví o obléhání panství v severním království. Obránci nakonec přistoupili na jedinou podmínku dobyvatelů, vydat markýzu Brethilu která prý je Mínou. Když ji kníže požádal o ruku, odmítla ho. Když se dotkl jejích havraních vlasů, plivla mu do obličeje. Vlad ji v návalu zuřivosti udeřil tak, že si rozbila hlavu o stěnu a ještě téhož dne zemřela.

Nemrtvý hrabě z Karkasu zjistil, kde se nachází další Mína. Nechal ji pozvat na svůj dvůr a adoptoval ji jako dceru. Chtěl za ni Vlada provdat a předat mu vládu nad městem. Chtěl svého mocného knížete, kterému by mohl věrně sloužit. Ale přestože se postaral o to, aby těhotná Mína byla v době upírova příjezdu již vdova, kletba působila i tentokrát. Den před svatbou zemřela při předčasném porodu. Její dcera pak byla vychovávaná jako markýza z Karkasu a hrabě doufal, že i ona bude Mínou. To však nestalo.

Další Mína se narodila v elfích přístavech. Sličná Leyla, bardka. Když hrabě z Karkasu zjistil, co je bardka zač, dal ji unést na svůj hrad Vranov a znovu se těšil na to, až bude moci předat vládu novému knížeti. Tentokrát ho ale předběhl Hrůzný stín, který obsadil hrad a pomocí Leyliných vlasů ovládl prokletého knížete pro své temné záměry.


Poznámky:
  • Elfí jméno Mîna znamená první mezi svými; vznešená.
  • Alfirin je Sedmikráska.
  • Brethila je eflí výraz pro laň.
mina.txt · Poslední úprava: 2015/10/03 03:50 (upraveno mimo DokuWiki)