Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


klaster-jitrenky

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
klaster-jitrenky [2015/09/12 00:16]
Šaman [klášter Jitřenky]
klaster-jitrenky [2015/10/03 03:50] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 {{tag>​místo taran}} {{tag>​místo taran}}
-====== klášter Jitřenky ====== 
- 
 {{ :​klaster_jitrenky.jpg?​direct |}} {{ :​klaster_jitrenky.jpg?​direct |}}
  
-Svatyně [[bohove|bohyně]] [[azura|Azury]] a sídlo jejího řádu.+====== klášter Jitřenky ====== 
 + 
 +//Svatyně [[bohove|bohyně]] [[azura|Azury]] a sídlo jejího řádu.//
  
-Sesterstvo Azury je jediný čistě ženský řád. Ačkoliv v klášteru studuje i mnoho mužů, ​tak samotné sesterstvo je složené jen z kněžek a paladinek. Důvod je prostý - Azura, Paní úsvitu, symbolizuje ženský princip ve všech jeho aspektech. Někdy bývá zobrazena jako trojice žen - mladá dívka, těhotná žena a moudrá stařena. Sestry Azury tak nemají přikázaný celibát a není výjimečné,​ že vychovají děti. To se však děje vždy mimo samotný klášter.+Sesterstvo Azury je jediný čistě ženský řád. Ačkoliv v klášteru studuje i mnoho mužů, samotné sesterstvo je složené jen z kněžek a paladinek. Důvod je prostý - Azura, Paní úsvitu, symbolizuje ženský princip ve všech jeho aspektech. Někdy bývá zobrazena jako [[panna matka starena|trojice žen]] - mladá dívka, těhotná žena a moudrá stařena. Sestry Azury tak nemají přikázaný celibát a není výjimečné,​ že vychovají děti. To se však děje vždy mimo samotný klášter.
  
 Klášter vždy nabízel útočiště všem lidem dobré vůle. Dokonce i těm, kteří mimo klášterní zdi dobrou vůli neprojevovali. Každý zde dostal šanci zapomenout na minulost a začít nový život. Klášter vždy nabízel útočiště všem lidem dobré vůle. Dokonce i těm, kteří mimo klášterní zdi dobrou vůli neprojevovali. Každý zde dostal šanci zapomenout na minulost a začít nový život.
 A tak se příchozímu mohl občas naskytnout pohled na vyhlášeného mudrce studujícího v místní knihovně, který zametá dvorek po boku velmi podezřelého gnóma, kterého by ve městě nepustili do žádného slušného podniku. A tak se příchozímu mohl občas naskytnout pohled na vyhlášeného mudrce studujícího v místní knihovně, který zametá dvorek po boku velmi podezřelého gnóma, kterého by ve městě nepustili do žádného slušného podniku.
klaster-jitrenky.txt · Poslední úprava: 2015/10/03 03:50 (upraveno mimo DokuWiki)