Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


bragi-cernovous

Bragi Černovous

Trpasličí prospektor a majitel dolu.

O jeho původu se vedou spory. Někteří tvrdí, že pochází ze vznešeného rodu, jiní že je dítě nalezenec. Už jako mladý měl bouřlivou povahu a vyhledával všelijaká dobrodružství.

Jednou dal dohromady trpasličí partičku, které nasliboval hory pokladů. Když dorazili na místo, kde měl být poklad ukryt, ukázalo se, že dveře jsou uzavřeny kouzlem. Bragi si to vysvětlil jako neklamný důkaz existence pokladu. Trpaslíci vyhloubili štolu, čímž dveře obešli. K jejich překvapení, uvnitř nebylo po pokladu ani památka, avšak horda kostlivců jim zablokovala cestu ven. Druzi padali jeden po druhém a Bragi si vše vyčítal. Nakonec Bragiho vysvobodila paladinka Arien, která zde plnila úkol. Stali se dobrými přáteli.

U Kláštera Jitřenky se jejich cesty rozešly. Bragi se pohádal se Skythem a odešel do Orinu, kde na moři sloužil jako žoldnéř. Od té doby má k lodím odpor. Za celý žold koupil od trpasličího obchodníka klíč od ztraceného dolu, kde se měl údajně nacházet poklad a snaží se najít Paladinku. Od té doby se nechává titulovat jako majitel dolu nebo držitel síní. I přesto mu v klášteře Jitřenky neřekli, kde se paladinka Arien nachází, což si Bragi vysvětlil po svém a od té doby jsou jeho vztahy ke klášterům rezervované. Rozhodl se, že ji najde na vlastní pěst.

Dorazil do Breny, kde potkal starého známého žoldáka Suda, ten ho seznámil s šermířkou Iki, která měla tehdy špatnou pověst a nemohla sehnat práci. Tedy se dohodli, že vyrazí do hor najít poklad. Výprava byla komplikovaná, jelikož se krajem potloukali kragové, od kterých se nedalo čekat nic dobrého. I přes ztrátu sudu s kořalkou, což představovalo nehorší komplikaci, získali ztracený důl. Jako správce byl ustaven Král, poslední zapomenutý trpaslík. Potom se cesty Bragiho, Iki a ostatních rozdělili. Bragi šel hledat pomoc s těžbou, ale zjistil, že Trpaličí město se uzavřelo světu.

Rozhodl se, že dožene Iki a ostatní. Když je našel v Orinu, zjistil, že se zamotali do něčeho velmi nepřehledného a jemně utkaného jako pavučina temnoty. Vyslechl příběhy tolik děsivé, až mu bylo jasné, že konečně našel stopu ztracené paladinky. Tehdy se seznámil se skvělým válečníkem Drobkem a stali se dobrými přáteli.

Dohromady vyrazili lodí do Breny. Na lodi byl také mladý paladin Cedrik a válečník Grizzly. Po děsivých událostech na moři dopluli do Breny.


Aspekty
Vášnivý hledač pokladů
Potřebuju peníze na otevření dolu
Ješitný: hlavně, že mám důl a vous
Obránce Breny
Dovednosti
tady by měly být pravidlové dovednosti i se stupněm
Doplňkové dovednosti
Hledání pastí a štol (postřeh)
Znalost surových kovů a nerostů (učenost)
Triky
Znalec taktiky
Zkušený kapitán
Obchodník s drahokamy
Hráč
Imbus během kampaně ztracené kněžky a znamení apokalypsy.
bragi-cernovous.txt · Poslední úprava: 2015/10/03 21:00 autor: Imbus